wtorek, 23 grudnia 2014

Jest taki dzień...

     ... bardzo ciepły, choć grudniowy, jak śpiewa pięknie jeden pan. Ten dzień tegoroczny nie tylko w przenośni ciepły, ale też dosłownie. Na polskim biegunie zimna będę wypatrywać pierwszej gwiazdy w temperaturze plus 5. Mój smutek, że okien naszego parteru nie otula skrząca pierzynka, i że mróz nie tarmosi za nos i uszy, uznaję po namyśle za bezzasadny - wszak Józef z Marią nie przedzierali się przez zaspy śnieżne, gdy zamierzali do pewnej stajenki. W 2014 lat po Ich przybyciu do celu, meteorolodzy zapowiadają na 24. grudnia w Betlejem około 10 nad kreską. Będzie więc podobnie, nie tylko termometrowo.... 
      Jak zawsze, w ten szczególny czas, podobnie jak na całym świecie, zapomnimy, co nas dzieli, a skupimy na tym, co łączy. To będzie trwało krótko, ale zawsze z tą samą wielką mocą (jak szkoda, że tej dobrej energii nie da się przechować w jakimś akumulatorze!). Każde z nas odczuje to COŚ - nawet, jeśli jesteśmy zgorzkniali i zawiedzeni, nawet, jeśli oburza nas obłuda świata, nawet, jeśli jesteśmy ironistami, skłonnymi do zupełnie innej interpretacji tego szczególnego sygnału z najgłębszych zakamarków duszy. Wigilijna opowieść znajdzie jutro wiele różnych zakończeń, ale jej początek będzie taki sam, pod dachami wszystkich chrześcijan świata.
      Chciałabym, by to unikalne poczucie wspólnoty łączącej miliard ludzi, mogło przetrwać nieco dłużej, niż krótkie, reglamentowane chwile, a życzenia złożone tego dnia, by mogły być tak szczere, jak dźwięk skrzypiec pana Andre Rieu i towarzyszącego mu chóru ludzkich głosów. Tego i Wam z serca życzę. Wszystkiego dobrego, Kochani Goście Przędzalni Rozmaitości - wielu pięknych bożonarodzeniowych wzruszeń, radości trwalszej, niż okres świętowania, nadziei i wiary w dobro i piękno.

4 komentarze:

Bożenka pisze...

Droga Prządko! Dla Ciebie również najlepsze życzenia. Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt :-)

kreatywny-kącik pisze...

Życzę Ci zdrowych, spokojnych Świąt, spełnienia najskrytszych marzeń, niezapomnianych chwil spędzonych z najbliższymi. I oczywiście szalonej sylwestrowej zabawy :D

raeszka pisze...

Pięknie, to wszystko napisałaś :).

Mam nadzieję, że miałaś cudowne święta :).

Wiolka pisze...

Wszelki duch... ! Powitać w Przędzalni Wlascicielke :) jestem bardzo ucieszona ze mogę przeczytać cos nowego u Ciebie :) Mam mega opóźnienie jeśli chodzi o świąteczne życzenia ale przyjmuje je ode mnie teraz a na nowy rok samych dobrych i pogodnych dni, prawdziwych przyjaciół , szczęścia i miłości :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...